سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : شنبه 21 فروردین 1400
  • 99/12/09 - 10:12
  • 518
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

57 طرح نانویی با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری رونمایی می‌شود

41 طرح فناورانه صنعتی و 17 طرح توسعه‌ای در حوزه نانو امروز با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری رونمایی می‌شود.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ضمن رونمایی از این طرح ها از دستاوردها و توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه نانوفناوری که موفق شده‌اند طرح‌های خود را با صنایع گوناگون پیوند دهند، بازدید می‌کند و با فعالان فناور این کسب‌وکارها به گفت‌وگو می‌نشیند.

در حاشیه این مراسم، 4 قرار داد ارتباط با صنعت میان شرکت‌های دانش‌بنیان و صاحبان صنایع مخاطب فناوری‌های نانو منعقد خواهد شد تا راه ورود محصولات و فناوری‌های ایران ساخت نانویی به صنعت هموار شود. این قراردادها در حوزه‌هایی چون رنگ و رزین، پلیمر، پودرهای نانویی است که هر یک زمینه رفع یکی از نیازهای راهبردی صنعت و خلق ارزش افزوده را فراهم می‌کنند.

یکی از طرح‌های ارائه شده در این مراسم، در حوزه نانوسیال‌ها و گل‌های حفاری است که ارزشی بالغ بر 200 میلیارد ریال دارد. همچنین 17 طرح فناورانه نیز با محوریت توسعه فناوری رونمایی می شوند. این طرح‌ها محصولات و خدماتی را در بر می‌گیرند که برای نخستین بار در کشور تولید می‌شوند یا محصولی فناورانه را توسعه می‌دهند.

مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، زیرساخت و تجهیزات لازم برای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه نانو و رفع نیازهای فناورانه صنایع به دست این کسب‌وکارها را فراهم می کند.

همچنین در این مراسم سوله‌های میزبان شرکت‌های دانش‌بنیان و هسته‌های فناور که با حمایت معاونت علمی تجهیز شده‌اند نیز افتتاح و میزبان نوآوری‌های نانوفناوری می‌شوند. «کافی‌تک» میزبان فعالان فناور، صاحبان سرمایه و علاقه‌مندان نانوفناوری است و با ایجاد بستری تعاملی زمینه برای روزآمدی فناوری‌های نانو و ارتباط آنها با صنایع را فراهم کند.

 

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/24

  • گروه خبری : اخبار,برگزیده ها,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی,مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی,مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان,مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری,معاونت توسعه مدیریت و جذب سرمایه,معاونت نوآوری و تجاری سازی فناوری,معاونت سیاستگذاری و توسعه
  • کد خبر : 73036

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت