ولادت امام علی - روز پدر
جهش تولید
امروز : جمعه 08 اسفند 1399
  • 99/10/27 - 08:41
  • 203
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

هر دارویی که کشور نیاز دارد با تلاش یک ساله محققان تامین می‌شود

به توان دانشی فناوران کشور اعتماد کنید. آنها می‌توانند تک تک داروهای مورد نیاز نظام بهداشت و درمان کشور را یک ساله تولید کنند.

مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلام این مطلب درباره توان تولید داروهای مورد نیاز کشور توسط متخصصان، گفت: دارویـی نیسـت کـه در مـدت یـک سـال در کشـور تولیـد نشـود. این موضوع با ساخت داروی کرونا به اثبات رسیده است.

وی افزود: فناوران کشور در حوزه ساخت و تولید انواع داروهای زیستی توانمندی بالایی دارند و این توان بالا در روزهای تحریم که واردات دارو به کشور ممنوع بود، ایران را از بروز بحران های دارویی و درمانی نجات داد.

به گفته قانعی، دارو و تجهیزات مورد نیاز درمان کرونا را هم با وجود همه تحریم‌های جهانی توسط متخصصان و فناوران داخلی تامین کردیم و در این زمینه هیچ وابستگی به دیگر کشورها نداشتیم.

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه تاکید کرد: حاشیه سود صنعت دارو بسیار بالا است؛ اما هنوز نتوانسته‌ایم این موضوع را برای سرمایه‌گذاران به خوبی جا بیندازیم. البته در چند سال اخیر که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی به حوزه حمایت از تولیدات این حوزه ورود کرده‌اند، وضعیت سرمایه‌گذاری در این صنعت بهتر شده است.

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه گفت: پیچیدگــی و دانــش فنــی بــالا در بخـش دارو باعـث شـده کـه سـرمایه‌گـذاران در دنیـا کمتـر بـه ایـن حـوزه توجـه کننـد.

وی همچنین بیان کرد: صنعت دارو یکی از حوزه‌هایی است که در شرایط بروز بحران‌های جهانی کمترین خسارت‌ها را تجربه کرده است. این حوزه یکی از صنایع راهبردی کشورها است و توسعه آن را یکی از اولویت‌های خود تلقی کرده‌اند.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

  • گروه خبری : اخبار,اسلایدر,برگزیده ها,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 72133
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت