جهش تولید
امروز : سه شنبه ٢٩ مهر ١٣٩٩

مرکز طرح های کلان ملی فناوری

طرحهایی که با عنوان «طرحهای کلان ملی فناوری» از سوی معاونت علمی و فناوری حمایت میشوند، طرحهایی فناورانه و دانش بنیان، با قابلیت تجاری سازی هستند که اجرای آنها نیازمند مشارکت گسترده بازیگران مختلف است و به نیازهای اساسی و راهبردی کشور پاسخ می گوید. حمایت از این طرحها، با توجه به آثار آنها در تولید، خودکفایی و اشتغالزایی یکی از ابزارهای مهم در تحقق اقتصاد دانش بنیان به شمار میرود. معاونت علمی و فناوری به عنوان یک نهاد فرادستگاهی، به منظور اجرای طرحهای کلان ملی، وزارتخانه ها، سازمانها و نهادهای دولتی و خصوصی را هماهنگ می کند و پیشبرد آنها را با استفاده از بودجه معاونت و نهادهای ذیربط حمایت مالی میکند. گزارش پیش رو، به طرحهای کلان ملی فناوری در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اختصاص دارد.


طرحهایی که تحت حمایت مرکز طرحهای کلان ملی فناوری معاونت علمی و فناوری حمایت میشوند، باید ویژگی های مشخصی داشته باشند. یک طرح کلان ملی، طرحي فناورانه و دانش بنيان با سطوح بالاي آمادگي فناوري است که ارزش افزوده اقتصادي فراواني دارد و از نظر اهميت، حيطه کار و پيچيدگي نیازمند تلاش مشارکتي و هماهنگ بين عناصر و بازيگران مختلف نظام نوآوري است و به رفع نيازهاي اساسي و راهبردي کشور در حوزه محصولات و خدمات مبتني بر فناوري و نوآوري کمک میکند.


خروجي طرحهاي کلان ملي فناوري و نوآوري در معاونت علمي معمولا محصولاتی است که برای اولین بار در کشور ساخته شده و به بهره برداری می رسند، به طوری که منجر به حل مشکل مهمی از صنایع تولیدی مختلف در کشور شود.

 

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت