جهش تولید
امروز : سه شنبه ٢٩ مهر ١٣٩٩

امور بانوان

معرفی حوزه امور بانوان
توجه به جایگاه بانوان در برنامه‌های توسعه دارای اهمیت کلیدی است، زیرا مشارکت بانوان در عرصه‌های گوناگون اقتصادی، سیاسی و فرهنگی از شاخص‌های مهم توسعه انسانی و پایدار در تعیین درجه توسعه‌یافتگی محسوب می‌شود. نادیده گرفتن بانوان به عنوان نیمی از منابع انسانی جامعه چرخ توسعه جامعه را کند می‌کند. همچنین کارآفرینی بانوان به عنوان یک منبع بکر و عظیم برای رشد اقتصادی آینده شناخته شده است.


طبق آخرین آمار و اطلاعات موجود، بانوان نیمی از جمعیت کشور عزیزمان ایران را تشکیل می دهند و در حال حاضر حضور بانوان در مقاطع مختلف تحصیلات دانشگاهی با مردان برابر است که این امر مؤید وجود پتانسیل بالقوه در بانوان تحصیل کرده کشورمان دارد که باید بالفعل شود. از طرفی حضور کمرنگ خانم‌ها به عنوان بنیان‌گذار در حوزه دانش‌بنیان و استارت‌آپی محصول موانع شخصی، اجتماعی و فرهنگی است. در همه دنیا چنین موانعی وجود دارد که باید به کمک نهادها وسازمان های مربوطه و از همه مهم ترخود بانوان این موانع مرتفع گردد.


فراهم نمودن فضا و زیرساخت های لازم برای بانوان کارآفرین و صاحب ایده این فرصت را فراهم می‌کند که به عنوان بنیان‌گذار کسب و کارهای جدید وارد میدان شوند و به نوبه خود در رشد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشورمان سهیم گردند و منجر به توليد ثروت و ارزش آفرینی بیش از پیش شوند.


همچنین رشد و شکوفایی بانوان امروز به عنوان مادران فردا علاوه بر موارد فوق الذکر تأثیرات بسزایی در پرورش و تربیت نسل کارآفرین آینده به عنوان عنصر کلیدی خانواده خواهد داشت که نباید از منافع اجتماعی و فرهنگی آن غافل شد.


با توجه به اهمیت این موضوع و رویکرد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این راستا به عنوان بازوی دولت، حوزه امور بانوان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف ترویج و تثبیت نقش بانوان در اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور و بسترسازی جهت حمایت فعالیت های کارآفرینانه و خلاقانه ایشان در مهرماه 1396 ایجاد گردید و فعالیت خود را در قالب برنامه توان افزایی بانوان فناور و خلاق آغاز نمود.


این برنامه در سه محور الگوسازی، تقویت زیرساخت و شبکه سازی به ایجاد بستر مناسب جهت حضور هرچه بیشتر بانوان فناور و خلاق در اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور می پردازد.

شماره تماس: 83533072-021

آدرس: تهران خیابان ملاصدرا، خیابان شیخ بهایی شمالی، کوچه لادن، پلاک 20، طبقه پنجم شمالی

 

 

آشنایی با مشاور امور بانوان

 

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت